מחשבות בצל מגפת הקורונה

מאמר: לכל מטבע שני צדדים – מחשבות בצל מגפת הקורונה מאת: ניר יחזקאל, מומחה ברפואה סינית לילדים ותינוקות

מגפת הקורונה הגיעה אלינו ושינתה לנו את שיגרת החיים. לפתע אנחנו מתבקשים להימנע מרוב הדברים  הפשוטים שהיינו רגילים לעשות בכל יום. גני הילדים, בתי הספר, גני השעשועים וחוגים נסגרו ואפילו מפגש עם חברים, הפך בין רגע לאסור. אז נכון, "זה לא כל כך נעים לראות גן סגור" כמו שאומר השיר ולפעמים זה קצת עצוב, אבל תזכרו שלכל מטבע יש שני צדדים. ממש כמו היין והיאנג המסמל את הרפואה הסינית. בכל דבר רע, יש גם טוב. לכל חיסרון יש גם יתרון. בכל שחור יש קצת לבן ובכל חושך יש גם קצה אור.

אז לתקופה הזו, תקופת מגפת הקורונה, יש גם יתרונות. עכשיו כשאנחנו נמצאים יותר זמן בבית, יש לנו הזדמנות נפלאה לעסוק בדברים שתמיד רצינו ולא היה לנו זמן. זהו זמן נפלא להתפתחות אישית ולהעשרת הידע. אפשר להתעמק יותר ולהשקיע בתחומים שמעניינים אותנו. אפשר ללמוד לנגן, לעסוק ביצירה, לעשות פעילות גופנית, לקרוא, לחקור ולהתפתח במגוון רחב של תחומים. היתרון בימינו, שיש לנו את כל המידע זמין ומונח לפנינו ולרוב כל מה שצריך הוא בסך הכל להקליד כמה מילות חיפוש פשוטות ונגלה עולם חדש.

אז כדי לנצל את הזמן שלנו, אנחנו צריכים להקדיש רגע של מחשבה, לחפש תחום שמעניין אותנו, להתמקד ולהתמיד בו. איך יוצרים התמדה בימים כאלה? נסו לקבוע לכם שיגרה חדשה, זמן קבוע במהלך היום שאותו אתם מקדישים לתחום שבחרתם.

זכרו שמגפת הקורונה – זאת רק תקופה ובסופו של דבר נחזור לשגרה המוכרת לנו. נצלו את הזמן הזה, הקדישו זמן לדברים החשובים לכם, תהינו ושמרו על עצמיכם ובני משפחותיכם.

חג אביב שמח!