הגיע האביב

אביב הגיע

מאמר אביב הגיע והקשר לרפואה הסינית מאת ניר יחזקאל Dipl. CM, מומחה ברפואה סינית לילדים ותינוקות. לקביעת תור לניר יחזקאל צרו קשר בטלפון – 08-8564646

תקופת האביב מאופיינת בצמיחה ופריחה. הטבע מתעורר לחיים חדשים אחרי שנת החורף, מזג האוויר מתחמם והימים מתארכים. זהו זמן טוב להתחיל תהליכים חדשים, להביא למימוש רעיונות יצירתיים ולשנות דפוסי פעולה ישנים אל הרגלים חדשים.

על פי הפילוסופיה ברפואה הסינית עונת האביב משויכת לאלמנט העץ. העץ מתאפיין בכוח פריצה, צמיחה והתפתחות מתמדת.  מצד אחד, צמיחתו עולה מעלה ומתפשטת לצדדים ומצד שני ככל שהעץ מתפתח, כך שורשיו גדלים והוא מחובר יותר לקרקע.

לכל אלמנט משויכים איברים. האיברים המשויכים לאלמנט העץ הם: הכבד וכיס המרה. אחד מתפקידיו החשובים של הכבד על פי הרפואה הסינית, הינו אחראי על זרימת אנרגיה תקינה בגופנו. באביב מתחילה זרימה מחודשת של אנרגיה בגופנו (פיזית ורגשית), בדיוק כמו התחדשות האנרגיה בטבע.

אך האם כולנו פורחים ומתחדשים כשמגיע האביב? התשובה לשאלה זו מורכבת מעט. כאשר אין לנו מספיק אנרגיה, אנחנו עייפים, או סובלים מחוסר איזון ובעיות שונות, לא יהיה לנו כוח לפרוץ קדימה וליצור שינוי אמתי. דבר זה יצור לרוב מצב של תקיעות אנרגטית, כעס ותסכול. לכן חשוב לדאוג ולחזק את גופנו כדי ליצור שינויים ומעברים קלים יותר.

איך ניתן לחזק את הגוף בעונה זו?

  • פעילות גופנית – זה הזמן לנצל את התנועה המתחדשת בטבע ולעזור ל"כבד" שלנו להניע טוב יותר את האנרגיה בגופנו.
  • תזונה – זה הזמן לעבור לדיאטה קלה יותר, לצרוך ירקות ירוקים, אשר מרעננים את הגוף, מזרימים ומסננים את הדם. זכרו, מזון הוא האנרגיה של הגוף!
  • טיפול ברפואה סינית – הטיפול ברפואה סינית מאפשר לנו לאזן את הגוף, אם ע"י חיזוק הגוף ואם ע"י פיזור מצבים של תקיעות בגופנו. הרפואה הסינית מונחית על פי העיקרון של חיבור והתאמה בין האדם לטבע ויש לה את היכולת לעזור לנו להתמודד עם השינויים הרצויים בצורה קלה וחלקה יותר.

אז שיהיה לכולנו חג אביב שמח, חג של התחדשות וצמיחה!