רפואה סינית

השנה הסינית החדשה – שנת התרנגול האדום, 2017

ראש השנה הסיני, הקרוי גם פסטיבל האביב, חל השנה מחר, ב- 28.1.17 וחגיגותיו יכללו שבוע שלם של פסטיבלים, תהלוכות וחגיגות משפחתיות.

עבור הסינים, זהו החג המסורתי והמשפחתי החשוב ביותר בשנה. כמו אצלנו, מאמינים הסינים כי התחלה טובה תביא בעקבותיה שנה רבת מזל.

את החג פותחים בארוחה משפחתית הנקראת 'ארוחת האיחוד מחדש' והיא נחשבת לארוחה החשובה ביותר בשנה. בני המשפחה, על סעיפיה ודורותיה, נאספים יחד סביב שולחנות עגולים, לארוחה משותפת, שלמזונות המוגשים בה משמעות סמלית, בדומה לנהוג אצלנו בראש השנה. צורתם העגולה של השולחנות מסמלת את איחוד המשפחה.

הבתים והרחובות מקושטים באדום – פנסי נייר אדומים מקשטים את הרחובות, סרטי נייר  אדומים מקשטים את הדלתות, כמו גם כרזות עם ציורים המבטאים שפע ומזל. היות ושנת 2017 היא שנת התרנגול האדום, ניתן יהיה למצוא קישוטים רבים של תרנגולות אדומים.

במהלך החג, מקובל לתת מתנות. המתנה המסורתית והמקובלת ביותר היא מעטפה אדומה – המעטפות האדומות, הקרויות Hong bao מכילות כסף – 'כסף מזל' – בתקווה לשנה של שפע ומזל טוב. כיום קיימות אפליקציות למשלוח מעטפות אדומות אינטרנטיות J

מנהג מקובל נוסף הוא הדלקת זיקוקי דינור. ראשית מדליקים שרשרת של זיקוקים קטנים ולאחריה שלושה זיקוקים גדולים. סדר זה מסמל את הפרידה מהשנה שהסתיימה והכנסתה של השנה החדשה. לפי המסורת, ככל ששלושת הזיקוקים הגדולים חזקים יותר, כך תהיה השנה טובה יותר בתחום הפרנסה, העסקים והחקלאות.

חגיגות השנה החדשה כוללות פסטיבלי רחוב, תהלוכות, נשפים וירידים, ריקודי דרקון מסורתיים ועוד.

כפי שהוזכר, מיוחסת למאכלים שונים סמליות הנובעת מטעמם, מצבעם או מצורתם. בחמישה עשר הימים הראשונים לשנה הסינית החדשה, מקפידים הסינים לאכול מאכלים המביאים עימם מזל טוב. לאלו מבינכם הרוצים לשפר את מזלם בשנת התרנגול הקרובה, הנה מספר דוגמאות:

  • תפוח – מביא תבונה ושלווה
  • בננה – הצטיינות בבית הספר ובעבודה
  • גזר – יביא מזל טוב וממון
  • עוף – שמחה במשפחה וקירבה
  • ביצים – יצירתיות ופוריות
  • חסה – שגשוג ושפע כלכלי
  • תפוזים – מזל טוב, עושר וממון
  • אורז – שפע, פוריות, מזל, עושר.
  • אגוז מלך – שמחה לכל המשפחה

לקראת השנה הסינית החדשה, עוסקים אסטרולוגים סיניים בכתיבת תחזית שנתית, המסתמכת על המאפיינים האנרגטיים המיוחסים לשנה זו. נספר קצת על התחזית האנרגטית לשנת 2017:

שנת 2017 היא שנת התרנגול האדום ומיוחסת לה אנרגיה הקשורה באלמנטים של אש ומתכת. אש קשורה בתרבות הסינית לשמחה, לצחוק, ליצירתיות, למשפחתיות וקירבה. משום כך, צפויה השנה הקרובה להיות שנה גדושה באופטימיות, שמחה והנאה. לפי התחזית, יהיו אנשים רגישים יותר, סנטימנטליים יותר. תהיה זו שנה טובה לאהבה ולרומנטיקה, למפגשים ופעילויות משותפות במשפחה וגם בעבודה. תהיה זו שנה טובה לאומנויות, ליצירתיות ולביטוי עצמי.

מאידך, והיות ובראייה הסינית, קשורה האש ללב ולדם , תהיה בשנה הקרובה נטייה מוגברת לתחלואה במערכות אלו.

המתכת, המאפיינת גם היא את השנה, קשורה, בראייה הסינית, לדייקנות, לשיפוטיות, לשימת גבולות, ופיזית – לריאות ולעור. ועל כן – תהיה זו שנה בה תכונות כמו פרפקציוניסטיות, דייקנות, ירידה לפרטים – יזכו להערכה מיוחדת. בפן הבריאותי, צפוייה שכיחות מוגברת של בעיות בדרכי הנשימה ומחלות עור.

מציאת היופי שבדברים הקטנים, יצירתיות, שהייה יחד – כל אלו ישמחו וייטיבו עם הנפש בשנת התרנגול.

עד כאן לאסטרולוגיה הסינית J.

אנו מאחלות לכם שנה סינית של שפע, שמחה ובריאות,

צוות המטפלות ברפואה סינית בפנדה – ד"ר גלי שטופמן, דייקי גרינברג, שיזף כהן גלבוע

תודתנו ל- Lilian Pearl Bridges על התחזית לשנת התרנגול האדום.

לקביעת תור צרו קשר בטלפון – 08-8564646