יעוץ הנקה

מהו ייעוץ הנקה? 

כאשר אמא פוגשת אותי, יועצת ההנקה, מתחיל תהליך של עבודה משותפת. ביחד אנחנו לומדות ומתמודדות עם האתגרים של ראשית ההורות, מפריכות מיתוסים הקשורים בהנקה ובהתנהגויות של תינוקות צעירים, מבהירות ציפיות מציאותיות מהימים והשבועות הראשונים לאחר הלידה ובונות תוכנית עבודה שמתעדכנת באופן שוטף לפי רצונה של האמא.

מהי יועצת הנקה מוסמכת IBCLC?

יועצת הנקה רשאית להיקרא מוסמכת ולהוסיף את ראשי התיבות IBCLC לאחר שעמדה בדרישות הוועד הבינלאומי של יועצות ההנקה (IBLCE).

ראשי התיבות IBCLC פירושם International Board Certified Lactation Consultant. הדרישות כוללות לימודי רקע, מאות שעות התנסות קליניות, מבחן הסמכה אשר ניתן לגשת אליו אחת לשנה, חידוש ההסמכה על ידי מבחן מדי עשר שנים והוכחה על המשך הלימודים וההתמחות מדי חמש שנים. הוועד הבינלאומי להסמכת יועצות הנקה שם לו למטרה לקדם, להגן ולתמוך בהנקה כדרך המיטבית להזנת תינוקות ופעוטות. יועצות הנקה מוסמכות מחזיקות בידע העדכני ומחוייבות בסטנדרט גבוה וקוד אתי מחמיר.

כיצד ניתן יעוץ הנקה בפנדה? 

קיימות שתי אפשרויות לקבלת יעוץ הנקה אצלנו:
קליניקת הנקה פתוחה – בכל יום ד' בבוקר, בין השעות 10:00-11:30 מתקיימת בפנדה מרפאת הנקה פתוחה (יעוץ הנקה קבוצתי), של יועצת ההנקה שלנו, ניבי יעקב. מפגשים אלו פתוחים לציבור הרחב של נשים לאחר לידה, וניתן פשוט להגיע ולהצטרף למפגש או לתאם טלפונית עם המרפאה או עם ניבי.
יעוץ הנקה פרטני – ניתן לקיים מפגשים אלו אצלנו בפנדה, או בבית שלכן. לתאום מפגש פרטני יש ליצור קשר עם ניבי או עם המרפאה. חשוב שתדעו כי לניבי הסדר עם 'כללית מושלם'.
ובנוסף, במסגרת קורסי הכנה ללידה המתקיימים אצלנו, מתקיימת סדנת הכנה להנקה, בהנחייתה של ניבי.

למה ומתי כדאי לקבוע פגישה עם יועצת הנקה?

כמה מילים מניבי

"במרפאת הנקה אפשר לראות את האמא שיושבת ומניקה בקלילות, אבל לא לדעת שהיא נאבקה שבועות ארוכים להגביר את ייצור החלב. או את האמא שהתינוקת שלה ישנה במתיקות במנשא אחרי הנקה מספקת, ולא לדעת שבמשך זמן ארוך הבת שלה לא הסכימה להתחבר ולינוק והייתה צורחת כל פעם שקירבו אותה לשד. יש את האמא ששואבת ונותנת בקבוק, ואת האמא שמגיעה לקבוצה למרות שכבר לא מניקה.
לכל אחת יש מקום של כבוד, וכל אחת תספר לך את הסיפור שלה אם תשאלי, ותשמח לשמוע את הסיפור שלך.
"

ניתן להיעזר ביועצת הנקה עוד בזמן ההיריון כדי להתכונן להנקה, לטפל ולמנוע בעיות וקשיים בהנקה בימים הראשונים לאחר הלידה וגם בשלבים מאוחרים יותר של ההורות כמו חזרה לעבודה, גמילה ועוד.

כאשר ההנקה גורמת לכאב, כאשר התינוק לא עולה היטב במשקל, כאשר יש ספקות או חששות כדאי מאד להיפגש עם יועצת הנקה שתתמוך ותשפר את חוויית ההנקה שלך.

למי תוכלו לפנות בפנדה:

ניבי יעקב – יועצת הנקה מוסמכת IBCLC, מרפאת הנקה פתוחה, יעוץ הנקה פרטני