הדר טורץ .M.A

טיפול רגשי בפסיכודרמה

מטפלת במבוגרים, התמקצעות בנשים

טלפון: 08-8564646
אימייל: turetztherapy@gmail.com

הדר טורץ טיפול בפסיכודרמה

הדר טורץ MA, מטפלת רגשית בפסיכודרמה.

הדר טורץ בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ממכללת "סמינר הקיבוצים", תואר שני בטיפול רגשי בהבעה ויצירה בהתמחות פסיכודרמה ממכללת "סמינר הקיבוצים"

קצת עלי

לאורך השנים מצאתי את עצמי מתבוננת על מצבים שונים בחיים בסקרנות ובחיפוש מתמיד אחר התסריט של העולם הפנימי אצל בני האדם. לא פעם ניסיתי להבין מה עומד מאחורי ההתרחשות. זאת כדי לאפשר הסתכלות מזוויות מגוונות נוספות ובכך להגיע להבנה עמוקה יותר של המתרחש. מתוך כך הגיעה התשוקה שלי לעסוק בתחום הטיפולי. בעזרת השילוב בין טיפול לאהבתי למשחק ולתיאטרון גיליתי את החיבור שלי לפסיכודרמה.

לו הייתי נשאלת "מהו טיפול בעיניי?" לבטח הייתי משיבה שלב ליבו של הטיפול הוא הקשר שנרקם בין המטפל למטופל. קשר בגובה העיניים, בסביבה מקבלת ומאפשרת החפה משיפוטיות. מסע משותף הטומן בחובו שיחזור אירועי עבר אשר יוכל להוביל לחוויה מתקנת. מסע זה אינו תמיד פשוט, מלווה בעליות ומורדות, אך זוהי הדרך להשגת רווחה נפשית וצמיחה אישית.

הטיפול הפסיכודרמטי הינו "חדר הכושר" של הנפש.

עבודתי בקליניקה ולמי מתאים הטיפול

בעבודתי בקליניקה אני משתמשת בשיטת הטיפול הפסיכודרמטי, המשלבת טיפול רגשי עם כלים מעולם הדרמה והמשחק. כלים אלו מאפשרים למטופל לחקור את עולמו הפנימי והיחסים הבינאישיים בחייו בצורה חווייתית. חולי וסבל גופניים משפיעים באופן משמעותי על המצב הנפשי והתפקודי. לאור אמונתי בקשר ההדוק בין הגוף לנפש, אני נותנת לכך מקום רב בחדר הטיפולים ומשלבת זאת בעבודה הפסיכודרמטית.

כיום אני מטפלת במבוגרים ובעלת זיקה ועניין מיוחד לנושא הטיפול בנשים. מתוך ניסיוני בעבודה עם אוכלוסייה זו, אני מאמינה בתרומותו הרבה של הכלי הפסיכודרמטי לתהליכי התבוננות עצמית, צמיחה והעצמה.

תחומי הטיפול העיקריים הם:

  • הפרעות חרדה ודיכאון
  • התמודדות עם חולי גופני בדגש על פיברומיאלגיה
  • משברי חיים (גירושין, אובדן, התמודדות כהורה לילד עם צרכים מיוחדים)
  • הפרעות אכילה
  • דיכאון אחרי לידה ובעיות פריון
  • קושי בקשרים בינאישיים.

במהלך השנים הדר עבדה עם אוכלוסיות שונות, בעיקר עם מתמודדי נפש. היא טיפלה בהם באופן פרטני וקבוצתי במסגרות ציבוריות שונות דוגמת: אשפוז יום פסיכיאטרי מבוגרים ב"בית החולים איכילוב", המרפאה לבריאות הנפש מבוגרים המסונפת ל"מרכז לבריאות הנפש נס ציונה- באר יעקב" ועמותת "אנוש" ובקליניקה פרטית. כמו כן, הדר הקימה קבוצת נשים לטיפול במשברי חיים וחולי במסגרת המרפאה לבריאות הנפש מבוגרים בפארק המדע רחובות (המסנופת ל"מרכז לבריאות הנפש נס ציונה- באר יעקב").

"אני לא מפחדת מסופות, כי בזכותן אני לומדת איך להשיט את הספינה שלי"

-לואיזה מיי אלקוט (מחברת "נשים קטנות")