דנה בלוך BCBA ,MBA

האומנת – להורות מיומנת,

מנחת הורים בכירה,

מנתחת התנהגות מוסמכת

 

טלפון: 08-8564646
אימייל: blochd@gmail.com

דנה בלוך

דנה בלוך BCBA ,MBA – מנחת הורים בכירה, מנתחת התנהגות מוסמכת.

מי אני?

שמי דנה בלוך, אני בת 43, נשואה לג'וש ואמא של מיכאל ויעל הנפלאים. אני מנתחת התנהגות מוסמכת, בעלת תואר שני במנהל עסקים ונמצאת לקראת השלמת תואר בחינוך מיוחד.

לתחום עיסוקי כמנתחת התנהגות הגעתי במקרה.

לעיתים מספיקה החלטה אמיצה ולא טריויאלית אחת לעשיית שינוי על מנת ללכת אחרי הלב, בשביל שההזדמנויות יקרו בדרכך והדברים הנכונים יתרחשו – וכך בדיוק קרה.

במקרה פגשתי מכרה שבנה בדיוק אובחן עם אספרגר (על הרצף האוטיסטי) שחיפשה משלבת לגן עבור בנה. לא ידעתי דבר על אוטיזם ובטח לא על דרכי הטיפול, אבל התעניינתי, שאלתי ואמרתי שאני פנויה.

בזמן ההכשרה לעבודה עם הילד התוודעתי לתחום המדעי-טיפולי שנקרא ניתוח התנהגות יישומי ותוך ימים ספורים נרשמתי ללימודים.

אחרי שנה כסטודנטית לניתוח התנהגות באוניברסיטת ת"א, גייס אותי פרופסור רולידר ביחד עם מספר סטודנטים נוספים לעבוד אצלו וללמוד מהגדול מכולם בתחומו.

משם, כמו שאומרים, הכל היסטוריה, הרגשתי שלראשונה בחיי הגעתי הביתה ואני יודעת מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה.

תחת ידיו המכוונות של פרופסור רולידר הנחתי הורים רבים לילדים במגוון רחב של גילאים ומגוון של קשיי התנהגות, בנוסף הנחתי צוותים חינוכים, הייתי מרצה בתכנית של למנתחי התנהגות והעברתי הדרכות למנתחי התנהגות מתחילים.

כיום אני ממשיכה לעסוק כמנתחת התנהגות מוסמכת הן בתוך מערכת החינוך והן באופן עצמאי וכמו כן אני מלווה מנתחי התנהגות מתחילים.

כשאני נכנסת לכיתה או לגן, הילדים הראשונים שאני מתחברת אליהם, הם הילדים המאתגרים, הם מצליחים להיכנס לי עמוק ללב. כשאני מנחה הורים, אין תחושה מדהימה יותר מתחושת הסיפוק והאושר כשילד מתחיל לחוות הצלחות מרובות בכל התחומים, ההורה נרגע ומטמיע כלים יישומיים להורות מיומנת והיחסים בבית משתפרים.

אני מרגישה כיום שהמקצוע בו אני עוסקת הוא שליחות, אני קמה מדי בוקר מלאת מוטיבציה לעשות שינוי בחיים של עוד ילד, עוד משפחה או עוד מורה ומרגישה שבורכתי במציאת ייעודי בחיים,  באנשים המופלאים איתם אני עובדת ובמשפחות הדואגות והמשקיעות שמגיעות אלי.

ובמשפט אחד מסכם – אם תרצו, אין זו אגדה!

מאמרים מאת דנה בלוך :

מתי מתחילים לאבחן ולטפל בהפרעת קשב וריכוז?

לילה טוב חמודי, נשיקה ולישון